خوش آمدید

بررسی تاسیسات گرمایشی نوین امروز با گذشته...

تاسیسات گرمایشی و سرمایشی هر روزه پیشرفت می کنند و جایگزین صنایع قبلی در این حوزه می شوند. در مقالات قبلی بارها راجع به رادیاتورهای قرنیزی که اصطلاحا به آنها قرنیز گرمایشی نیز گفته می شود، صحبت کردیم. رادیاتور قرنیزی یکی از جدیدترین تغییر و تحولاتی است که در سال های اخیر در تاسیسات ساختمانی بکار گرفته شده است. در این مقاله با بررسی تاسیسات گرمایشی نوین امروز با گذشته در خدمت شما خواهیم بود.

رادیاتور

اما بگذارید چند سیستم تاسیساتی دیگر و تغییراتی را که با ظهور آنها شاهد بوده ایم، بررسی کنیم.

نخست باید به پکیج های دیواری اشاره کنیم. پکیج های دیواری در واقع جایگزین موتورخانه‌ها شدند. موتورخانه ها که معمولا در مجتمع های مسکونی بزرگ مورد استفاده قرار می گرفتند، مشکلات زیادی را بوجود می آوردند که از رایج ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    هدر رفت همیشگی انرژی بدلیل نقص در سیستم
•    هزینه تعمیرات و سرویس های گزاف ماهانه
•    اشغال شدن فضای بزرگی از ملک
•    سر و صداها و خطرات حاصل از نشت در آنها
•    وابسته بودن سیستم گرمایشی تمامی واحدهای مسکونی به آن

پکیج دیواری

با وجود این موتورخانه ها، اگر نقصی در آنها رخ می داد، تمامی واحدهای مسکونی دچار مشکل می شدند اما حالا با وجود پکیج های دیواری، سیستم های گرمایشی واحدها از یکدیگر جدا شده اند و در صورت بروز هر نوع مشکلی در آنها، دیگر واحدها با مشکل رو به رو نخواهند شد!

این نکته را هم در نظر داشته باشید که این پکیج ها علاوه بر اینکه هیچ فضای مفیدی از شما را اشغال نمی کنند، هدر رفت انرژی نیز به همراه ندارند.
اما مورد بعدی رادیاتور است... رادیاتورها در واقع جایگزین بخاری های گازی و برقی شدند که هر یک مشکلات خاص خود را داشتند؛ علاوه بر اینکه هر دو فضای مشنزل شما را اشغال کرده و به نوعی باعث برهم خوردن دکوراسیون شما نیز می شدند، مصرف بالایی نیز داشتند! بخاری های گازی مصرف گاز نسبتا بالایی داشت که باعث از بین رفتن سوخت های فسیلی نیز می‌شد.

رادیاتور


بخاری های برقی نیز مصرف برق فوق العاده بالایی داشتند... بعلاوه هر دو نوع بخاری همواره ممکن بود باعث ایجاد آتش سوزی یا خفگی در اثر نشت گاز مونوکسید کربن شوند! اما رادیاتور علاوه بر اینکه فضای خاضی از منزل شما را اشغال نمی کند، طرح زیباتری داشته، مصرف انرژی پایین تری دارد و منزل شما را نیز با دمایی متعادل و بسیار سریع گرم می کند!

آبگرمکن

و اما آبگرمکن... آبگرمکن در گذشته بشکل زغالی یا نفتی وجود داشت. بعدها آبگرمکن های گازی بوجود آمدند که البته مصرف انرژی بالایی داشته و همچنین ساختمان های کوچک مسکونی نیز مجبور بودند از آبگرمکن های زمینی بزرگ و غول پیکر استفاده کنند! اما حالا آبگرمکن دیواری به راحتی در هر منزلی نصب شده، قابلیت تنظیم دما بصورت خودکار را داشته و آب مورد نیاز شما را بصورت پیوسته و با درجه حرارت مورد نیازتان گرم تحویل می دهد! از آبگرمکن های مدرن و بزرگ زمینی نیز تنها برای مصارف صنعتی و یا واحد های مسکونی یا تجاری بسیار بزرگ که مصرف آب گرم زیادی دارند، استفاده می شود.

آبگرمکن

تنها نکته ای که باید توجه داشت این است که این آبگرمکن ها به هیچ وجه نباید در محیط های بسته ای مثل حمام نصب گردند. بهترین مکان برای نصب آنها تراس منزل و در جوار هوای آزاد است. رده مصرف انرژی این آبگرمکن ها بطور عمده A می باشد که نشان از مصرف پایین آنهاست. آبرگمکن های دیواری رادیاتور2000 نیز علاوه بر مصرف پایین انرژی، طرح های زیبا و متنوع و امکانات پیشرفته ای دارند.

درباره سایت

  • در این وبلاگ به معرفی انواع قرنیزهای حرارتی و گرمایشی می پردازیم. امیدواریم که از این محصول بتوانید با راهنمایی های ما به خوبی استفاده کنید.

آخرین عناوین

قالب حرفه ای نقاش

بهینه سازی شده توسط آویژه

اطلاعات سایت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic